aktualnosci-11

REGENERACJA SKÓRY PO WAKACJACH

Wspaniale by było, gdyby po kończących się wczasach pozostawały jedynie cudowne wspomnienia słonecznych i ciepłych dni. Często jednakże oprócz przepięknych wspomnień po wakacjach nie mamy innego wyjścia jak zmagać się z suchą skórą, przebarwieniami, podrażnieniami oraz wieloma innymi niedoskonałościami, które na skórze pojawiły się między innymi przez klimat, wysoką temperaturę i słońce. Jak sobie z nimi poradzić? Jak szybko i skutecznie zregenerować skórę po wakacjach? Co zrobić żeby skóra odwdzięczyła się zdrowszym i piękniejszym wyglądem?

Upalnym latem i podczas wakacyjnych wyjazdów skóra była narażona na wiele negatywnie wpływających na jej wygląd i kondycję czynników zewnętrznych. Co mogło zaszkodzić jej najbardziej? Odpowiedz brzmi z pewnością – promieniowanie UVA i UVB. To czynniki, które przyczyniają się do szybszego fotostarzenia skóry, mogą spowodować podrażnienia, zaczerwienia i poparzenia słoneczne. Poza słońcem, na wygląd i zdrowie skóry latem wpływ miały również wysokie temperatury, wiatr, słona lub chlorowana woda.

Pamiętamy, że czynniki związane z nieodpowiednią dietą i zbyt małym nawodnieniem organizmu również negatywnie wpływają na stan skóry. Jeśli więc widzisz, że skóra jest bardzo sucha, swędzi i się łuszczy, brak jej jędrności oraz elastyczności, ma nierówny koloryt, pojawiły się na niej przebarwienia, a naczynka są popękane i rozszerzone to zapraszamy do Nas, My zadbamy o jej odpowiednią regenerację.

Co możemy zrobić, aby przywrócić skórę jej zdrowy i ładny wygląd? Zaczynamy od peelingu kawitacyjnego.
Pierwszy krok, aby skóra odzyskała gładkość, miękkość, blask i miała ładny, wyrównany koloryt. Peeling jest więc zabiegiem wprowadzającym do dalszych etapów regeneracji skóry. Jest to zabieg kosmetyczny, którego głównym celem jest głębokie oczyszczenie skóry. Zjawisko kawitacji związane jest z powstaniem pęcherzyków gazowych. Drgania przenoszone na skórę powodują usunięcie zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka.

Na co peeling kawitacyjny?

NA TWARZ:

• zmarszczki,
• oczyszczanie,
• przebarwienia,
• blizny i rozstępy
• trądzik różowaty (nie w fazie aktywnej),
• trądzik pospolity (nie w fazie aktywnej) na plecach ,
• cera wrażliwa,
• przed makijażem.

CIAŁO:

• cellulit, ujędrnienie skóry brzucha, zapalenie około mieszkowe, wyrastające włosy.

DŁONIE:

• plamy soczewicowate

Po urlopie należy nakarmić skórę witaminami i zadbać o jej nawilżenie. Po peelingu, oczyszczeniu skóry z martwego naskórka, następnym krokiem jest dostarczenie jej niezbędnych substancji odżywczych a także nawilżających, które pomogą jej odzyskać miękkość, elastyczność, blask oraz przyczynią się do jej szybkiej regeneracji. Oprócz zabiegów w tym pomogą kosmetyki: balsamy, masła, kremy do ciała, oleje roślinne i stworzone na ich bazie olejki nawilżające i odżywcze, a także czyste masła roślinne i dobrze zbilansowana dieta.

Odprężający i regenerujący masaż twarzy.

Demakijaż SPA + masaż twarzy + aplikacja wybranej maseczki.

Następny krok do regeneracji – moc mezoterapii bezigłowej!

Mezoterapia to bezpieczny zabieg, który poprzez nakłucia skóry cienką igłą pozwala wprowadzić w jej głąb konkretne substancje, w tym koktajle odżywcze zawierające nie tylko kwas hialuronowy, ale też mieszanki witaminowo-peptydowe. Mezoterapia bezigłowa pomaga zredukować zmarszczki, odżywić zmęczoną skórę na twarzy, szyi, dekolcie, czy ciele.

Po zabiegu pozyskamy skuteczne nawilżenie, dotlenienie, ujędrnienie, pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny. Cera zniszczona nadmierną ekspozycją na słońce i solarium, zniszczona szkodliwymi czynnikami powietrza będzie szybko zregenerowana.

Zabieg polecany jako:

• profilaktyka przeciw oznakom starzenia,
• likwidacja cellulitu,
• wygładzenia rozstępów i blizn,
• zwiotczenie skóry,
• modelowanie sylwetki,
• pobudzanie krążenia.

Przed każdym zabiegiem dokonujemy pomiarów skóry w zakresie nawilżenia i elastyczności za pomocą medycznego analizatora skóry. Żeby uzyskać maksimum informacji co do skuteczności zabiegu oraz preparatów leczniczych wykorzystanych w mezoterapii bezigłowej zapraszamy na konsultacje do Gabinetu Odnowy Biologicznej w CM ARNICA.

Radio Fale – hit regeneracji oraz przeciwstarzeniowy w CM ARNICA

W trakcie wykonania zabiegu energia elektryczna (urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości), która dociera do wewnątrz tkanek, gdzie następuje ich przegrzanie przez wzbudzanie jonów, co w swojej kolejności skutkuje że fale radiowe wpływają na wytwarzanie w tkankach ciepła, co właśnie nazywamy diatermią.

Ciepło jest wytwarzane wewnątrz, a nie dostarczane z zewnątrz. Fale radiowe poprawiają dotlenienie, odżywianie, mikrocyrkulację oraz proces regeneracji, w tkankach powierzchownych i głębiej położonych. Uzyskujemy efekt zmniejszenia widoczności zmarszczek, zwiększa się gęstość, elastyczność, napięcie skóry, poprawia owal twarzy i kolor cery.

Podczas zabiegu ma miejsce odpowiednie ogrzanie skóry właściwej, które wzbudza procesy regeneracji i przebudowy skóry. Następuje stymulacja produkcji kolagenu, co bezpośrednio wpływa na fibroblasty – proces ten zapewnia w przeciągu kilku miesięcy widoczną poprawę wyglądu, gęstości i napięcia skóry

W wielu przypadkach już po wykonaniu pierwszego zabiegu możemy zauważyć różnicę w tym jak wygląda skóra. Pozytywny efekt dogłębnej poprawy może pojawić się po serii zabiegów.

mgr Lesya Sowińska,
Specjalista Gabinetu Odnowy Biologicznej CM ARNICA
Dietoterapeuta CM ARNICA

Skip to content