Koronawirus

Uwaga, komunikat

Szanowni Państwo,

zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej nr 28 z dnia 22.11.2021 r. osoby w wieku 50+ od dnia 24.11.2021 r. będą mogły zapisać się na dawkę przypominającą w skróconym odstępie czasowym, tj. po 5 miesiącach od przyjęcia szczepionki w schemacie podstawowym. Osobom, które przyjmą dawkę przypominającą będą wydłużane Unijne Certyfikaty Covid na okres 1 roku od daty przyjęcia dawki przypominającej. Skierowania na szczepienie dla osób 50+, które w wyniku skrócenia okresu pomiędzy zakończeniem szczepień podstawowych a możliwością przyjęcia dawki przypominającej uzyskały możliwość zaszczepienia się, zostaną wystawione przez Centrum e-Zdrowia 24 listopada 2021 roku. Jednocześnie w dniach 25-27/11/2021 r. zostaną wysłane do osób 50+ sms informujące o możliwości szybszego zapisania się na szczepienia dawką przypominającą.

Przypominamy, że pacjenci, którzy przyjęli przypominającą dawkę szczepionki mogą udać się do właściwego punktu szczepień w celu uzyskania wydruku UCC. W takich przypadkach, pacjent powinien uzyskać pomoc w punkcie szczepień i otrzymać wydrukowane zaświadczenie UCC. Ponadto wydruku UCC będzie można dokonać przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP).


Uwaga, komunikat

Szanowni Państwo,

w przypadku drukowania w naszej placówce, jak również pobierania przez Internet za pośrednictwem Indywidualnego Konta Pacjenta, wydruków Unijnych cyfrowych zaświadczeń COVID tzw. paszportów covidowych, prosimy o pobieranie ich z min. 14 dniowym wyprzedzeniem przed ewentualną planowaną podróżą, czy sytuacją, w której paszport covidowy będzie niezbędny na potwierdzenie faktu zaszczepienia.

Po otrzymaniu ww. dokumentu konieczna jest weryfikacja przez osobę zaszczepioną wszystkich danych zawartych w tym dokumencie, a w szczególności: imienia, nazwiska, nr PESEL oraz ilości wykonanych szczepień. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w danych zawartych w dokumencie ze stanem faktycznym, prosimy natychmiast zgłaszać ten fakt do pracowników CM ARNICA odpowiedzialnych za obsługę pacjentów, lub mailowo na za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://cmarnica.pl/koronawirus/

Paszporty covidowe generowane  są za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego przez jednostkę podległą ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia.

Jako placówka wydająca wydruk nie mamy wpływu, ani nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy w treści powyższego dokumentu, wynikające z niewłaściwego funkcjonowania tego systemu. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w wydrukowanym dokumencie potrzebujemy min. 7 dni roboczych na wyjaśnienie przyczyn zaistnienia ewentualnych błędów oraz ich poprawę w ww. systemie.


Wykonujemy badania odporności przeciw COVID-19:

P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgM (V98)
P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG (V98)
P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasach IgM i IgG (V98)
P/c przeciw wirusowi SARS Cov-2 w klasie IgG met. ilościową
Wykrywanie przeciwciał koronawirusa SARS Cov-2 IgG/IgM – test immunochromatograficzny

Płatności ON-LINE

Nr rachunku: 51 1140 2004 0000 3202 7718 1988
W treści przelewu należy zamieścić następujące dane:
• imię i nazwisko Pacjenta
• nazwę usługi, za którą jest płatność
• numer telefonu kontaktowego w celu umówienia lub potwierdzenia terminu
• adres mailowy do Pacjenta (na wypadek problemów z połączeniem)

Obejrzyj wideo poradniki:

Link do filmiku instruktażowego: https://youtu.be/bO2swTJBj0s
Link do aktualnych informacji i zaleceń: https://www.gov.pl/web/koronawirus
Link do aktualnych zaleceń jak mieszkać z osobą chorą na koronawirusa lub w czasie kwarantanny:
http://www.doktorekradzi.pl/jak-mieszkac-z-osoba-chora-na-koronawirusa-lub-w-trakcie-kwarantanny/

W związku z pytaniami pojawiającymi się w ostatnim czasie odnośnie COVID-19 w Starych Babicach, informujemy że:

1. CM ARNICA na początku pandemii wdrożyła procedury bezpieczeństwa, które miały chronić zarówno personel medyczny placówki jak również pacjentów.

2. Na terenie CM ARNICA nie doszło do zakażenia COVID-19, natomiast dwie osoby współpracujące z placówką zakaziły się w innym miejscu.

3. Zgodnie z procedurami, których jesteśmy zobowiązani przestrzegać, w momencie pojawienia się niepokojących objawów u wspomnianych osób, fakt ten zgłosiliśmy do sanepidu – jest to działanie wynikające z wdrożonych procedur.

4. Sanepid podjął decyzję o poddaniu tych osób testom na obecność COVID-19, które dały wynik pozytywny – osoby te zostały oczywiście natychmiast odizolowane od reszty personelu i pacjentów.

5. Personel medyczny CM ARNICA, który miał styczność z tymi osobami, również decyzją sanepidu został przebadany na obecność COVID-19. Wynik u wszystkich badanych pracowników był negatywny, oznacza to że pracownicy są zdrowi.

6. Zgodnie z istniejącymi procedurami, sanepid Ożarowski podjął decyzję o wysłaniu na kwarantannę pacjentów, którzy mieli styczność z dwójką zakażonych i poddaniu ich badaniom na COVID-19.

7. Pacjenci oraz ich rodziny zostali również przebadani na obecność COVID-19. Z informacji jakie otrzymaliśmy z sanepidu w Ożarowie do tej pory z ponad 30 zbadanych otrzymano wyniki negatywne – przebadani pacjenci i ich rodziny są zdrowi.

8. Dzięki wewnętrznym, rygorystycznym procedurom bezpieczeństwa wdrożonym w CM ARNICA oraz szybkiemu działaniu nie doszło do rozprzestrzeniania się zakażenia na terenie naszej placówki.

9. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów CM ARNICA jest cały czas otwarta i nie ogranicza się jedynie do zdalnych konsultacji jakimi są teleporady, ponieważ nie zastąpią one nigdy prawdziwego spotkania ze specjalistą i zawsze będą jedynie formą zastępczą.

10. Dbamy o jakość obsługi, dbamy o naszych pacjentów – ich dobro jest dla nas najważniejsze. Wprowadziliśmy i cały czas kontrolujemy wewnętrzne procedury bezpieczeństwa COVID-19, tak żeby bezpieczeństwo naszych pacjentów było na możliwie najwyższym poziomie.

11. Z procedurami wdrożonymi w CM ARNICA możecie się Państwo zapoznać na tej stronie w dziale powyżej.

12. Na chwilę obecną wszystkie przeprowadzone badania wskazują, że CM ARNICA jest miejscem wolnym od COVID-19.

Jeśli masz dodatkowe pytania niedotyczące zgłoszenia na szczepienie – wyślij do nas zapytanie.

  Zgłoszenie na szczepienie przeciw COVID-19

  Informujemy, że zasady zapisywania pacjentów, realizacja i wszelkie limity szczepień przeciw COVID-19 w Centrum Medycznym ARNICA wynikają z:

  • aktualnych przepisów określonych przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia
  • ilości i dostępności szczepionek jakie Centrum Medyczne ARNICA otrzyma od Narodowego Funduszu Zdrowia
  • mocy przerobowych Centrum Medycznego ARNICA

  Zapisy telefoniczne
  789 329 323

  od poniedziałku do piątku
  w godzinach 7.30-20.00

  Szczepienia przeciw COVID19

  W odpowiedzi na Państwa sugestie, niżej zamieściliśmy zebrane w jednym miejscu linki do informacji na temat koronawirusa aktualizowanych regularnie przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

  Pobierz kwestionariusz

  Uwaga: wypełniony kwestionariusz prosimy zaszyfrować i przesłać drogą elektroniczną na adres: dok@cmarnica.pl

  Rekomendacje ds. szczepień
  Szczepimy się
  Zobacz przydatne linki
  Przejdź do strony NFZ

  Uwaga!

  W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa
  zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania przyjmowania Pacjentów.

  Ze względu na Państwa bezpieczeństwo
  zwracamy się z prośbą o zastosowanie do zaleceń.

  Informujemy, że:

  • REJESTRACJA PACJENTÓW
  odbywa się tylko telefonicznie lub przez stronę www

  • TELEPORADY
  są udzielane Pacjentom w godzinach pracy przychodni

  • PACJENT ZOSTANIE UMÓWIONY NA WIZYTĘ W PRZYCHODNI
  w sytuacji kiedy jest to niezbędne, decyzję podejmuje lekarz POZ w trakcie teleporady

  • RECEPTY
  nie należy zgłaszać się po ich wypisanie osobiście, prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić internetowo
  e-powtórki recept
  lub telefonicznie

  Rynek 10
  05-082 Stare Babice

  22 100 32 35
  biuro@cmarnica.pl

  pn-pt: 7:30 – 20:00
  sb/nd: nieczynne

  Skip to content