MASAŻ SEGMENTARNY

Masaż segmentarny należy do grupy masaży wykonywanych na sucho, rękami masażysty. Jest masażem leczniczym. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. W odróżnieniu od masażu klasycznego, masaż segmentarny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

Odpowiednio wykonany masaż segmentarny poprawia jakość naszego zdrowia zarówno fizycznego, ale i psychicznego. Odciąża kręgosłup oraz pomaga w szybszym powrocie do zdrowia poprzez regenerację organizmu.

W takim masażu niezwykle istotne są strefy skórne i mięśniowe, poprzez które można zdiagnozować stan tkanek. Masaż segmentarny stanowi uzupełnienie masażu klasycznego. Wykorzystuje techniki, które są typowe dla masażu klasycznego, tj.: ugniatanie, wibracje, głaskanie i wałkowanie. Ponadto do masażu wchodzą specjalne chwyty, np.: śrubowanie, chwyt podłopatkowy, pociąganie, chwyty pośladkowe oraz chwyt międzykolczysty.

Cena: 140 zł/45 minut

Skip to content