Na czym polega zabieg kriolipolizy?

przychodnia medyczna - warszawa-babice

Kriolipoliza to prawdziwy hit wśród zabiegów modelowania sylwetki w ostatnich sezonach. Polega on na poddaniu komórek tłuszczowych działaniu niskiej temperatury, co prowadzi do ich rozpadu i usunięcia z organizmu. Kriolipoliza jest zabiegiem skutecznym i mało inwazyjnym, a dodatkowo można ją przeprowadzać na wielu obszarach ciała.

We współczesnym świecie szczupła i zgrabna sylwetka jest dla wielu osób wyznacznikiem życiowego sukcesu. Co jednak, jeśli pomimo zachowania zasad zdrowej diety i aktywności fizycznej wygląd ciała nadal pozostawia wiele do życzenia? Wówczas z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z najnowszych osiągnięć nieinwazyjnego modelowania sylwetki jest kriolipoliza, polegająca na poddaniu komórek tłuszczowych działaniu niskiej temperatury.

KRIOLIPOLIZA – CO TO JEST?

Działanie kriolipolizy opiera się na podatności adipocytów (czyli komórek, w których magazynuje się tkanka tłuszczowa) na działanie niskiej temperatury. Pod jej wpływem komórki ulegają lipolizie, czyli rozkładowi. W wyniku zamrożenia tkanka tłuszczowa jest transportowana przez układ limfatyczny i stopniowo wydalana z organizmu. W efekcie obszar ciała poddany kriolipolizie z tygodnia na tydzień staje się coraz szczuplejszy.

JAK PRZEBIEGA KRIOLIPOLIZA?

Zabieg kriolipolizy jest mało inwazyjny i bezpieczny. W zależności od obszaru ciała, trwa od 50 do 70 minut. W jego trakcie terapeuta przykłada do danej partii ciała głowicę urządzenia, która zasysa skórę i poddaje ją działaniu niskiej temperatury. W tym samym czasie głowica przeprowadza też masaż próżniowy i drenaż limfatyczny, co usprawnia detoksykację organizmu.

KRIOLIPOLIZA – WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA

Dużym atutem kriolipolizy jest to, że można ją przeprowadzić we właściwie każdym miejscu ciała. Zabieg pozwala pozbyć się niechcianego tłuszczyku z brzucha, ud, pośladków, łydek, ramion, pleców czy karku. Co ważne, niska temperatura działa jedynie na precyzyjnie określone komórki, nie ma więc zagrożenia, że schłodzeniu ulegną inne tkanki czy narządy wewnętrzne. Dla uzyskania najlepszych efektów, zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach około 45 dni.

Choć kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym, trzeba pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzania. Zalicza się do nich ciąża i okres karmienia, cukrzyca, padaczka, posiadanie rozrusznika serca, choroby krwi, zaburzenia pracy nerek oraz infekcje lub rany w miejscach planowanego zabiegu.

UA EN PL
Przejdź do zawartości