MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty. Oddziałuje on na skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięzi, zakończenia nerwowe w skórze, układ krwionośny i limfatyczny a także na ośrodkowy układ nerwowy i układ hormonalny czyli na umysł i emocje człowieka.

Masaż relaksacyjny składa się z serii chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciski i roztrząsanie. Zakończony jest zawsze długim podłużnym głaskaniem, które ma działanie uspakajające i wyciszające. Dla masażu relaksacyjnego charakterystyczne są płynne, powolne techniki wykonywane symetryczne i głęboko. Obniżają one napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych i zmniejszają pobudliwość zakończeń nerwów czuciowych w skórze. W odróżnieniu od masażu klasycznego czy sportowego nie wykonuje się tu rozcierania poprzecznego, energicznych oklepywań czy wibracji, gdyż techniki te pobudzają układ nerwowy, a nie to jest celem tego zabiegu. W zależności od potrzeb i wskazań masaż relaksacyjny może być wykonywany niemalże na każdym obszarze ciała: grzbiecie, karku, twarzy, głowie, stopach lub na całym ciele.

Mimo iż efekty masażu relaksacyjnego widoczne są już po pierwszym zabiegu, to najwięcej korzyści długoterminowych zarówno dla ciała jak i umysłu, daje regularne zażywanie sesji masażu raz lub dwa razy w tygodniu najlepiej o stale określonych porach. Taka seria nie tylko normalizuje napięcie mięśniowe i przywraca jędrność skóry i tkanki podskórnej, ale pozwala też ukoić zmysły, wzmacnia układ odpornościowy i hormonalny oraz pomaga zregenerować energię przywracając wewnętrzną równowagę organizmu i jego naturalne siły do samoregulacji. A ponieważ masaż relaksacyjny sprzyja redukcji bólu i dolegliwości powstałych na podłożu psychosomatycznym, jest on skuteczną formą wspomagania leczenia i rehabilitacji, zwłaszcza w przewlekłych jednostkach chorobowych.

Efekty masażu relaksacyjnego:

– normalizacja napięcia przeciążonych lub chronicznie napiętych mięśni,
– szybsza regeneracja zmęczonych mięśni,
– usunięcie nadwrażliwości czuciowej i bólu spowodowanego stresem (trigger points),
– zmniejszenie lub całkowite usunięcie bólu wywołanego dysproporcją w napięciu grup mięśniowych,
– usunięcie bólu w obrębie głowy i karku spowodowanego nadmiernym napięciem mięśni przykręgosłupowych,
– przyspieszeniu metabolizmu komórkowego,
– poprawa naturalnych procesów oczyszczających komórek z toksyn,
– rozluźnienie i zwiększenie elastyczności aparatu więzadłowego,
– poprawa samopoczucia przez zwiększenie wydzielania endorfin,
– poprawa wyglądu skóry i ułatwienie skórze oddychania poprzez usuwanie złuszczonego naskórka i wydzieliny gruczołów oraz przyspieszenie przepływu krwi i limfy,
– zmniejszenie lub likwidacja obrzęków oraz zapobieganie ich powstaniu,
– rozgrzanie masowanego obszaru ciała,
– łatwiejsze rozprowadzenie substancji odżywczych po organizmie,
– przyspieszeniu regeneracji mięśni i stawów po intensywnym treningu (ułatwia usuwanie kwasu mlekowego).

CENNIK:

– plecy 60 min – 100 zł
– całościowy strona tylna 60 min – 120 zł
– całościowy strona tylna – 90 min 150 zł

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

    Skip to content